Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2015    
 
 

Plaukimas Varėne ir Merkiu

Laikas: 2015-08- 15-16
Vieta: Varėnė-Merkys
Dalyviai: Romas ir Roma, Lauras ir Laura, Justina ir Justė, Akvilė, Edas, Augis ir Agnė

Į žygio starto vietą dauguma žygio dalyvių nukeliavo jau penktadienio vakare. Susiradom gražią vietą prie pat Varėnės upės, su laužaviete ir puikia vieta palapinėms statyti. Įsikūrus ir susitvarkius, pavalgėm skanios vakarienės ir stebėjom giedrą, žvaigždėtą dangų, kurį pamargino ne vienas krentantis meteoritas.

Pirmąją naktį miegojom tikrai patogiai ir plačiai. Išaušus rytui, pavalgius ir susitvarkius pasiskirstėm porom - aš su Lauru, Augis su Roma ir Romas su Agne. Iš pradžių dar nuplaukėm iki ežero apsižiūrėti, paskui jau plaukėm pasroviui. Varėnė pradžioje buvo pilna kliūčių - užvirtusių medžių, kartais akmenų, siaura ir negili. Taip kad tuo pačiu ir įdomesnė. Nors plaukiau baidarėmis gal ketvirtą ar penktą kartą, tačiau dar nebuvo tekę plaukti tokia upe, tad buvo nauja ir įdomi patirtis.

Buvom sustoję pavalgyti pietų, sustojimą darėm ir Senojoje Varėnoje, kur viena trijulė - aš, Agnė ir Romas, išėjom ieškot lobių (geocaching) ir ledų, kiti ilsėjosi prie kranto.

Tolimesnis plaukimas buvo paprastesnis, jau nebebuvo kliūčių. Apsistojom stovyklavietėje, kurią surado kita grupė žmonių, prisijungę prie mūsų vakare (Akvilė, Laura, Edas ir Justė).

Ąžuolietiškai praleidom vakarą gamtoje, skaniai pavakarienavom ir ryte papusryčiavom ir tęsėm kelionę. Antrą dieną susiformavo dar dvi poros - Justė su Edu ir Laura su Akvile. Plaukėm Merkiu, dažnai nestoviniavom, bet buvome sustoję Perlojoje, kur truputį pavaikščiojom, nusipirkom ledų ir ta pati trijulė dar palobiauti suspėjo. Paskutinę kelio atkarpą šiek tiek apsikeitėm porom - Augis plaukė su Lauru, aš su Roma. Drąsus žingsnis buvo ir sunkus... Jau buvau pradėjusi svajoti kad kuo greičiau pasiekčiau tikslą, nors šiaip jau plaukti mums sekėsi gerai. Neatsilikom, plaukėm greitai, niekam nieko nereikėjo laukti. Per dvi dienas nuplaukėm apie 50 km.

Visko neatpasakosiu - reikėjo sudalyvauti patiems ir viską savo akimis pamatyti, juslėmis pajausti. Dalyvių kompanija buvo šauni ir smagi, savaitgalis tikrai nenuėjo veltui.

Dėkoju visiems žygio dalyviams ir vadui Romui už puikų žygį. :)

Justina

Į viršų