Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2014    
 
 

Varžtas pas Ievą!

Laikas: 2014-06-19
Vieta: Ievos rezidencija Šilainiuose
Dalyviai: Ieva, Edas, Linas Kulakauskas, Akvilė, Justas K. su Kriste, Jolita ir GAndrius.

Varžtas – toks geras dalykas, kad nesinori jo greitai iš namų į platųjį pasaulį išleisti. Štai ir Ieva marinavo jį gerą pusmetį, o atsisveikinimas vyko lietingos birželio savaitės ketvirtadienį. Neaišku, ar dėl to, bet į balių susirinko tik ištikimiausi varžto tradicijos puoselėtojai. Aš atvykau vėluodama geras porą valandų ir pataikiau tiesiai ant gatavo: šeimininkė jau ruošėsi traukti upėtakį iš pečiaus. Žuvimi ir citrina kvepianti virtuvė iškart nuteikė maloniems pojūčiams, o ir saldus Kavaliauskų atsivežtas vestuvinis vynas dar buvo nesibaigęs.

Šiaip ne taip atitraukę vyrukus nuo suolo tašymo darbų, kuriais jie papildomai įprasmino susitikimą, kibome dalintis lėkštes. Apdairiai paėmiau tą, kurioje žuvies gabalas buvo vientisas, garantuotai paliestas tik jį į lėkštę įkėlusios mentelės. Ir netrukus pasirodė JIS – blizgantis, dailutis VARŽTAS, patogiai įsitaisęs ryžių pataluose!

Sveikas sugrįžęs, varžte! Nuo šios tradicijos atgaivinimo tai jau ketvirtas kartas, kai jis pasirenka mano lėkštę.

Varžtas patiekalo skoniui nepakenkė, tad dar kartą visų valgytojų vardu reiškiu susižavėjimą ir padėką Ievai už fantastiškai skanią žuvį, gardų padažą ir kitus teisingus vakarienės ingredientus.

Vakaras vynuogių pavėsinėje netrukus atvėrė platesnius horizontus. Bekramsnodami mano dėl skubėjimo lyg ir nedakepusį pyragą, kuris vis tik buvo pripažintas valgomu, bei Justuko ištrauktus zefyrus, ant paklodės žiūrėjome nuotraukas. Pirmiausia virtualiai sudalyvavome smagioje Kavaliauskų veseilioje, o paskui nusikėlėme į Alpes, kur pavasarį, per Velykas, uolomis karstėmės ir alyvmedžių giraitėm džiaugėmės.

Vakaras, kurio negalėjo sugadinti nei uodai niekadėjai, nei staiga atsiradęs ir dar staigiau išnykęs lietutis, vis tiek turėjo kada nors pasibaigti. Išvykus didžiajai daliai svečių, su Ieva ir Edu dar pastovėjome sodelyje, besimėgaudami šilta ir šviesia naktimi, kokios būna tik birželį.


Akvilė

Į viršų