Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2013    
 
 

Amžinoji ugnis ant žymeklio

Laikas: 2013-12-20
Vieta: Kazlų Rūdos miškas
Dalyviai: Organizavo: Juozas Dapkevičius, dalyvavo: Akvilė Gerulskytė, Julija Pusvaškytė, Paulius Lokys, Jonas Miklovis, Rimantas Kauševičius, Marius Grinevičius, Vytautas, Dovilė ir Saulius Lipinskai su Sigute ir Nagliu.


Kaip ir kasmet prieš Kalėdas, Juozas pakvietė ąžuoliečius susiburti ir prisiminti laisva Tėvyne tikėjusius ir savo gyvybes paaukojusius kovotojus. Penktadienio pavakare susirinkome prie amžinosios ugnies Karo muziejaus sodelyje. Dainavome dainas („Mėnulis“ paskui visą vakarą skambėjo galvoje), prisiminėme partizanų likimą, nuo amžinosios ugnies uždegėme liktarną, kurią vežėme iki žymeklio J.Būtėnui Kazlų Rūdos miške. Kelionė neprailgo: traukėme Kalėdų dainas. Ypatingai stengėsi Julija, kad ir vaikinai prisijungtų prie dainavimo: ir dainynėlius į rankas įgrūdo, ir reikiamus puslapius atversdavo, ir šiaip teiravosi, ar viskas gerai – jei gerai, tai ko nedainuoja? :)
Atvykę miškan, uždegėme nuo liktarnos žvakę ir ją palikome ant žymeklio. Taip pat žvakelėmis išdėliojome bunkerio vietą ir padengėme dūšelėms stalą su duona. Susirinkę visi, sudainavome keletą dainų, o Juozas perskaitė eilėraštį, įkvėptą partizano motinos nuotraukos. Jos veidas – matęs daug skausmo, bet akys vis vien šviesios.
Vakarojome prie laužo, dalindamiesi karšta arbata ir vaišėmis. Vėlgi – skaitiniai, Advento ir Kalėdinės dainos, kurias vedė Saulius su Dovile.
Namo išsivežėme po duonos riekę Kūčių stalui ir ramybę, nugalinčią karštligišką prieššventinį bruzdesį.

P.S. Grįžinėjant namo, busike kilo diskusija – palikti uždegtą liktarną ar ją užpūsti. Nutarėm, kad lengvas apsvaigimas dar niekam nepakenkė. Tik Rimas persėdo prie durų ir atsidarė langą – sakė, apsinuodijimas dujomis jo nežavi. Kažkas tikrai sklandė ore. Nusprendėme, kad gal prigaminom juoko dujų benarpliodami smagius detektyvus ir žaisdami „Atspėk, kas esi“. Kaip bebūtų, visos mįslės buvo išnarpliotos ir visi sveiki gyvi atsicikucakinome Putvinskio gatvėje.


Akvilė

Į viršų